Spa i Wellness jako dodatkowy produkt w branży turystycznej

Spa i Wellness jako dodatkowy produkt w branży turystycznej

Obecnie chętnie wybieranym przez turystów miejscem odpoczynku są obiekty spa. Dobroczynne właściwości zabiegów pielęgnacyjnych oraz wody pomagają osiągnąć harmonię pomiędzy ciałem i umysłem. Współczesne społeczeństwo jest świadoma konieczności dbania o higienę. W tym artykule przedstawiamy usługi spa i Wellness, jako atrakcyjny produkt bazy hotelowej.

Zmiany na rynku turystycznym

Do końca lat 90. rynek turystyczny nie dbał szczególnie o klienta, ponieważ i tak zazwyczaj on spędzał wakacje w swoim kraju. Pod koniec 1988 roku sejm uchwalił ustawę o działalności gospodarczej. Akt prawny spowodował restrukturyzację, prywatyzację wielu ośrodków i powstanie nowych obiektów turystycznych świadczących usługi o najwyższej jakości. Gdzie możemy obecnie znaleźć hotele spa? Polska jestem krajem, który może się pochwalić bogatą bazą hotelową, świadczącą usługi spa i Wellness. Nasz artykuł ma na celu scharakteryzowanie obiektów spa w Polsce.

Hotele spa – Polska

Gwałtowny wzrost dostępności obiektów spa nastąpił w 2003 roku. W takim okresie obiekty hotelowe przechodziły gruntowną modernizację. Obecnie turyści szukający usług uzdrowiskowych mogą wybierać różne pakiety spa w górach i nad morzem. Wachlarz zabiegów jest naprawdę szeroki. Przykładowo goście mają do dyspozycji zabiegi nawilżające, odmładzające, powstrzymujące procesy starzenia się czy ujędrniające. Hotele spa (Polska) oferują również aromatyczne sauny, łaźnie, fontanny lodowe, groty deszczowe z podgrzewanymi leżakami dla klientów ceniących sobie luksus i najwyższy standard.

Każdy hotel oferuje inne pakiety spa. W górach oraz nad morzem można skorzystać z rowerów, kortów tenisowych oraz infrastruktury umożliwiającej uprawianie sportów wodnych. Ogólnie idea spa i Wellness opiera się na usługach związanych z kulturą podróżowania do miejsc. Specjaliści wskazują, że usługi spa i Wellness są determinowane przez siedem elementów tj. uroda, harmonia, równowaga, witalność, woda, natura czy odżywianie.