Spa i Wellness, jako rozwojowy produkt turystyki uzdrowiskowej

Spa i Wellness, jako rozwojowy produkt turystyki uzdrowiskowej

Chcesz na weekend uciec od codziennych obowiązków? A może marzy Ci się dłuższy urlop, na którym zregenerujesz umysł i ciało? W takim razie koniecznie wykup pobyt w hotelu spa. Obiekty hotelowe tego typu zapewniają odnowę biologiczną, nocleg oraz wyżywienia składające się ze składników najwyższej jakości.

Usługi spa i Wellness jako produkt przemysłu czasu wolnego

Według ISPA (jednego z trzech instrumentów finansowych UE) rynek hotelarski, świadczący usługi Wellness i Spa rośnie z każdym rokiem o około 70%. Szacuje się, że konsumenci na całym świecie rocznie wydają około 70 mld euro – taka wartość jest obłędna i daje dużo do myślenia. Analitycy zajmujący się rynkiem hotelarskim uważają, że budowa nowych obiektów spa pozytywnie wpływa na konkurencyjność. Dany hotel ze spa (warmia i mazury itp.) buduje swoją markę, strategię, a także poszczególne produkty w formie zabiegów.

Obecnie brak wprowadzenia do oferty hotelu zabiegów pielęgnacyjnych czy kąpieli wodnych może oznaczać eliminację z rynku przez utratę konsumentów, czyli gości hotelowych. Niestety rynek hotelarski jest brutalny. Wzrost jakości życia społeczeństwa oraz świadomość utrzymywania higieny i odpowiedniej kondycji w ciągu życia przyczyniły się poszukiwania przez konsumentów dobrych warunków hotelowych, gdzie dostępne są usługi spa. Wiele specjalistów wskazuje w literaturze, że hotel spa (polska), który chce utrzymać swoją pozycję i wygrać rywalizację, to musi uwzględnić nowe potrzeby klientów. Jeśli jest zapotrzebowanie w okolicy na zabiegi spa, to właściciel powinien uwzględnić rozszerzenie oferty i rozbudowę infrastruktury.

Dlaczego tak chętnie wybierany jest hotel spa (Polska)?

Konsumenci decydują się na odwiedzenie hotelu spa i Wellness, ponieważ chcą uciec od życia codziennego pełnego intensywnej pracy, stresu czy poczucia izolacji. Każdy może mieć różne motywy. Na ogół jednak zabiegi spa pozwalają odnowić siły, poprawić stan zdrowia gościa hotelowego czy pozwalają spędzić aktywnie wypoczynek.