Spa jako dodatkowa oferta kwater agroturystycznych

Spa jako dodatkowa oferta kwater agroturystycznych

Wiele osób myśli, że tylko hotele implementują usługi spa i Wellness. Okazuje się, że oferta mająca na celu utrzymanie lub poprawę zdrowia jest dostępna również w gospodarstwach agroturystycznych. W tym artykule przybliżymy takie zagadnienie.

Spa w kwaterach agroturystycznych

Pierwsze gospodarstwa rolne, zaczynające wprowadzać agroturystykę powstawały na początku lat. 90. W tamtym okresie gospodarstwa tego typu gościły letników, rodziny z miasta w okresie letnim. Obecnie coraz więcej turystów jest zainteresowanych usługi agroturystyczne. Wynika to z faktu, że mieszkańcy miast zmęczeni miejskim stylem życia pełnego stresu, szukają spokojnych terenów do odpoczynku.

Takie oczekiwania spełniają właśnie obszary wiejskie, gdzie życie płynie znacznie wolniej w otoczeniu walorów przyrodniczych i kulturowych. Na początku prowadzenie działalności turystycznej przez rolników była formą dodatkowego zarobku. Obecnie gospodarstwa artystyczne przez rozwój takiej formy usług wyraźnie ze sobą konkurują. W celu pozostawienia konkurencji z tyłu wprowadzają ofertę spa. Tym samym pakiety spa dla przyjaciółek znajdziemy nie tylko w hotelu uzdrowiskowym, lecz także w gospodarstwie agroturystycznym. W wielu miejscach na terenie naszego kraju agroturystyki implementują najlepsze rozwiązania, jakie mają najlepsze hotele spa w Polsce. Szczególną popularnością cieszą się gospodarstwa w województwie zachodniopomorskim. Przyczyną jest duży napływ turystów z Niemiec. To pokazuje, że niemieccy turyści (głównie seniorzy) mają na oku nie tylko najlepsze hotele spa w Polsce, ale też gospodarstwa agroturystyczne.

Kwaterodawcy oferują usługi, które mogłoby się wydawać, że nie pasują do „sielskiego klimatu” pełnego trzody chlewnej, aby zatrzymać turystów. Podsumowując gospodarstwa agroturystyczne, obecnie dostosowują się do rynku turystycznego, wprowadzając usługi spa i Wellness. Działalność jest prowadzona oczywiście legalnie przy uwzględnieniu odprowadzania podatków do urzędu skarbowego.